Kevade Positiiv 28/2017 on valmis!

Kunstnikuks kujunemise teekonnast on alati huvitav lugeda. Oma lugusid jagavad Alexander Gronsky, Ruth Huimerind, Meeli Laidvee. Gronsky mastaapsed fotod Moskva äärelinnade tühermaadest ja hiiglaslike kortermajade elanikest, kes naudivad muretult otse nende kodu ukse eest algavat metsikut looduskeskkonda, vastandavad globaalse linnastumise probleeme ja nostalgiahõngulist elukäsitlust.
Herkki-Erich Merila seeria anonüümset Hiina suurlinnast Chongqingist on kantud hoopis teistsugusest meeleolust. Tundub, justkui oleksid kummituslikud hiidmajad viimsedki linnaelanikud alla neelanud.
Linnakeskkonda näevad oma vaatenurgast rulatajad ja rulafotograafid. Oma fotoloomingut tänavasportlastest tutvustavad Antti Sinitsyn ja Artur Sadovski.
Kõige põnevam viis võõra linnaga tutvumiseks on ära eksida, leiab Viini kunstikõrgkoolis õppiv Maarja Mäemets.
Kuidas aga kohaneda keskkonnaga, mis sind omaks võtta ei taha? On see üldse võimalik? Laura Kuusk vahendab ja tõlgendab meile noorte kunstnike Mari Armei ja Fidelia Regina Randmäe loomingut enesesse sulgunud keskkondadest ja võõrastest, ajutistest sissetungijatest. Karel Koplimets keerab linnaelanike hirmudele vinti juurde ning lavastab „asitõendeid” ja „dokumentaalseid” materjale kasutades dramaatilisi ja ulmelisi juhtumeid. Inimeste irratsionaalsed hirmud, linnalegendid ja ufolood on külluslik loomeallikas!