Martin Buschmann “Loobu kohe!”. Näitus galeriis Positiiv 23.01.-9.02.18

Martin Buschmann (s 1980) uurib oma esimese isiknäituse “Loobu kohe!” fotolavastustes erinevate sõnumite mõju inimestele ehk sõna jõudu praegusel info ülekülluse ajastul ning toob esile nende kahepalgelisust ja kitsaskohti.

Fotograaf näituse tekkeloost: “Ühel kevadisel õhtul suitsu tehes jäin silmitsema suitsupakil olevat sõnumit: „Suitsetajate lastest saavad suurema tõenäosusega ka suitsetajad.” Mitte et see mulle kuidagi mõjunud oleks, lapsi mul pole ‒ nii võin vähemalt täna väita, et minu olematutest lastest suurema tõenäosusega suitsetajaid ei saa. Küll aga jäin ma mõtisklema lause kui sellise üle. Mind huvitab antud teema juures eelkõige, millal ja kelle vastu tohib kasutada selliseid sõnumeid? Kas üldse tohib?”

Martin Buschmann töötab Tallinnas fotograafina ja õpib Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal. Varasemalt on ta õppinud sotsiaaltööd ning töötanud aastaid sotsiaalpedagoogina. Fotograaf on alates 2016. aasta sügisest teinud kaastööd ajakirjale Positiiv. 2017. a. suvel osales grupinäitusel BFO16 “Esimene” galeriis Positiiv.

Näitus on avatud 23.01.-9.02.2018 tööpäevadel kell 12.00-18.00. Muul ajal kokkuleppel: kristel@positiiv.ee