Andres Vihterpal “Naine Tuli”. Fotonäitus ja heliruum galeriis Positiiv 8.-30.11.2016

Andres Vihterpal. NaineTuli

Andres Vihterpal. NaineTuli

Kunstiprojektid sünnivad tihti ootamatute asjaolude kokkulangemisel, vaja on vaid loomingulist ja avatud meelt nende märkamiseks ning järjepidevust elluviimisel. Just nii valmis Andres Vihterpali fotoprojekt „Naine Tuli“ ja spetsiaalselt näituse jaoks loodud helitaust.

Andres Vihterpal: „Kõik algas mõne aasta tagusest mõnusast õhtust oma kodus põleva tule ääres. Tekkis mõte, et prooviks leeki pildistada, aga teeks seda nõnda, et pildile jääks vaid tuli ise, ei mingit tausta ega ümbrust. Pildistasin võimalikult lühikese säriajaga, sest mind huvitas milline on kiiresti muutuva tuleleegi hetkekuju. Tegin mõned kaadrid. Esimene mulje tõi hämmelduse ja vaimustuse. Enim vaimustasid mind võtted, kus tajusin naiselikkust, kirge, erootikat, tantsu. Ühtegi neist piltidest ei ole fototöötlustarkvaraga töödeldud, kaadreidki pole lõigatud. Valitud osa seeriast näebki käesoleval näitusel”.

 Andres Vihterpal on õppinud muusikat, siis elektroonikainseneriks, hiljem mitmeid hinge- ja psühhoteraapiaid. Suure osa elust on ta olnud iseendale tööandjaks, enamasti elektroonikavallas. „Tihti imestan, kui palju on sarnast loovusejoonel olemises, olgu see siis mingi tehnilise seadme väljamõtlemine, muusika sünd või loojaks olemine iseenda elus,“ tunnistab fotograaf. „Ikka on vaja aimatav teoks teha ja tulla tahtva tulekul abiks olla, kontaktis iseenda ja millegi kõrgemaga veel.“

„Naine Tuli“ on Positiivi galeriis avatud 8.-30 novembrini 2016 E-R 12-18, muul ajal kokkuleppel (kristel@positiiv.ee). Näituse lõpetamine ja Helivabrik toimub galeriis 30. novembril kell 18-21.