Anna Kõuhkna “Heljub omal maal”. Näitus galeriis Positiiv 9.-26.04.2019

Teisipäeval, 9. aprillil 2019 kell 18.00-20.00 avatakse galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) Anna Kõuhkna fotolavastuste näitus “Heljub omal maal”. Kunstnik käsitleb oma loomingus peamiselt naise hingeelus toimuvaid protsesse, kohalejõudmisi või kaugeleminekuid.

Anna Kõuhkna (s. 1994) on fotograaf, maalikunstnik, illustraator ja kunstiõpetaja. Näituse “Heljub omal maal” kohta on ta öelnud järgmist: “Mind paelus visuaalselt kõik, mis oli hõljuv, see oli minu meelest lihtsalt väga ilus. Seerias kujutatud maastik, kus toimetab anonüümne ja muutlik tegelaskuju, on üks imelik koht. Ilm ei ole seal kuigi selge, kedagi teist näha pole, kui loodust mitte arvesse võtta. Ta proovib mingitki selgust saada või järgmist teeotsa näha. Tühi, veidi kõle, vahest lihtsalt harjumatu koht, kuhu minnakse, kui on tarvis puhastuda ja läbida transformatsioon, enne kui tullakse tagasi inimeste sekka, taas kogema järgmisi õppetunde.”

Anna Kõuhkna on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kunsti erialal (2017). Tartu Kõrgemas kunstikoolis on ta õppinud nahakunsti erialal. „Heljub omal maal“ on kunstniku viies isikunäitus. Pikem intervjuu kunstnikuga ilmus kevade Positiivis 36/2019.

Kõik on oodatud Anna Kõuhkna näituse avamisele!

Näitus on avatud tööpäevadel kell 12.00-18.00, muul ajal kokkuleppel. Kirjuta või helista julgelt, kui soovid näituse kohta infot! Galerist Kristel Schwede: tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee

Foto: Anna Kõuhkna “Heljub omal maal”