Epp Kubu “Paralleelne kiir”. Näitus galeriis Positiiv 9.03.-3.04.2020. NB! Eriolukorra tõttu on galerii suletud

Eriolukorra tõttu on galerii Positiiv suletud kuni 1. maini 2020.

Epp Kubu näitus „Paralleelne kiir“ on poeetiline koosmäng valguse, värvi ja ruumi vahel. See on visuaalne essee, mis võrdleb ja uurib loodusmotiive ning inimese poolt loodud valgusolukordi filmivõtetel. Tegemist on ajatute küsimustega: inimese suhe aja ja ruumi, fakti ja fiktsiooni, mälu ja visiooniga.

Kõik on oodatud näituse „Paralleelne kiir“ avamisele esmaspäeval 9. märtsil kell 18-20 galeriisse Positiiv (Roo 21a Tallinn).

Epp Kubu sõnul on ta obsessiivne valguse ja peegelduste vaatleja: „7 aastat tagasi, kui läksin õppima filmikooli operaatoriks, hakkasin tähele panema valguse liikumist ja muutumist looduses ning taipama, kuidas seda saaks kasutada oma loomingus.
Tegemist on väljapanekuga fotodest, mida olen mitme aasta jooksul teinud tunde ajal, intuitiivselt. Pildistades ma ei mõelnud, et teen näituse, need on mu igapäevased tähelepanekud valgusest. Hakkasin oma lõbuks pildistama hetki, mis olid mulle kütkestavad just valguse iseloomu pärast: kuidas looduses valguskiir liigub eri suundadesse, ühelt pinnalt teisele, transportides värve, muutes selles protsessis oma kuju ja jõudu. Samuti tegin pilte filmivõtetel, kui matkiti päikesevalgust lampidega. Pildistasin filmikaadrist väljaspoole jäävates suundades, kus tekkis täiesti uus, minu peas oleva filmi atmosfäär.“

Epp Kubu (1982) on vabakutseline visuaalkunstnik, filmitegija ja stsenograaf. Ta on õppinud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis (BFM) mängufilmi operaatori erialal ja Eesti Kunstiakadeemias interdistsiplinaarseid kunste ja stsenograafiat. Kunstnikuna on ta katsetanud erinevate (ühiskonnakriitiliste) nüüdiskunsti väljunditega: kohaspetsiifilise installatsiooni, performance’i ja videokunstiga. Ta on 10×10 meetrit rühmituse liige ja algataja. “Paralleelne kiir” on kunstniku kolmas isikunäitus, tal on olnud üle 15 grupinäituse.

Näitus on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) 9.-27.03.20 tööpäevadel kell 12-18, 30.03.-3.04.20 kokkuleppel kristel@positiiv.ee.

Lisainfo:
Lisainfo: Kristel Schwede (galerist) tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee, Epp Kubu epp.trilla@gmail.com