Eva Labotkin ja Kristel Schwede Pärnu kunstinädala Suurel kunstipäeval 25.08.2021

Galerii Positiiv esitleb Pärnu kunstinädala suurel kunstipäeval, 25. juulil 2021 Eva Labotkini ja Kristel Schwede loomingut. Üritus toimub Pärnu Iseseisvuse väljakul kell 12-18 ja on osalejatele tasuta.Eva Labotkini väljapanek “Kas mälestusi on võimalik renoveerida nagu maju?” on valik kunstniku pikaajalisest projektist ja näituste tsüklist “Koridori lõpus oli peegel”, mille esimest osa nägi galeriis Positiiv septembris 2020.

Labotkin on alates 2017 jälginud ja dokumenteerinud Haapsalu rannapromenaadil asuva endise laste taastusravihaigla maja renoveerimist butiikhotelliks. Friedheimi villa renoveerimistöödest valminud dokumentaalfotode seerias harutab kunstnik lahti hoone ehitusliku olemuse ja jälgib samal ajal kohati valuliku uudishimuga enda hinges toimuvat. Mis juhtub mälestustega, kui nende tekkimise asukoht muudab oma nägu?

Eva Labotkin (1982) on multidistsiplinaarne kunstnik, kes kasutab erinevaid meediume: tegevuskunsti, videoid, fotograafiat (evalabotkin.ee). Ta on Eesti Kunstiakadeemias õppejõud alates 2014. aastast. Kunstnik on osalenud näitustel alates 2007. “Koridori lõpus oli peegel” on tema viies isikunäitus ja esimene koostööprojekt galerii Positiiviga.

Kristel Schwede väljapanek “Piirnurgad” flirdib valguse, füüsika ja jalutuskäikudelt kogutud leidudega, mis on kokku miksitud värvijulgeks kaleidoskoobiks. Fotode algne olemus on töötluse käigus teisenenud maalilisteks ja veidi unenäolisteks detailideks, muutudes osaks värvidekoguja aistingute kollektsioonist.

Kristel Schwede (1963) on kuraator ja galerist (fotokunsti galerii Positiiv), kirjastaja (fotokunsti ajakiri Positiiv), kultuuriajakirjanik ja kunstnik. Kunstnikuna huvitavad teda inimtekkelised keskkonnad, loomingulised protsessid ning erinevad kunstitehnikad ja -meediumid. Läbiva teljena on kunstnik enda isikunäitustel käsitlenud värvi ja ühisloomingu teemat. 2019 toimus Physicumi galeriis tema näitus “Jagatud maastikud”, kus kunstnik mõtiskles alguse ja lõpu teemal läbi kunstikoolide molbertite servadelt pildistatud abstraktsioonide. 2020 Tallinna suure kunstipäeva väljapanekul “ON VÄRV” olid märksõnadeks värvi kaduvuse ilu ja autorluse ajatelg. Värviproovide lähikaadrid koguti ajaloolise äärelinna puitmajade seintelt.

Lisainfo:
kuraator ja kunstnik Kristel Schwede, tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee
kunstnik Eva Labotkin, eva.labotkin@gmail.com