Merike Ebrok “Naabritüdruk: Miks mina ei või maal olla?”. Näitus galeriis Positiiv 12.02-02.03.18

12. veebruaril avati galeriis Positiiv Merike Ebroki (s 1966) fotonäitus “Naabritüdruk: Miks mina ei või maal olla?”. Näitusepiltide tegelased on fotograafi naabruskonnas elanud või suvitanud tüdrukud ja noored naised.

Inimestega suhtlemist ja fotokeemiaga mässamist nautiva Merikese portreed lähikonna inimestest on ausad ja vahetud: võluvad mossitajad oma turtsakas olekus, veidi umbusklikud ja ettevaatlikud rändurid, elutargad mõtlikud vanamemmed või oma võluväes kindlad naabritüdrukud.

Näituse üks osa koosneb 1980. lõpus ja 1992. alguses valminud analoogfotodest, kus valguse ja keskkonna tundlikud valikud ning fotokeemilised manipulatsioonid on lisanud piltidele veidi ebamaise õhustiku. Lähiaastate argihetked on jäädvustatud digikaameraga.

Isikupärase käekirjaga fotograafi esimene näitus toimus 1992. aastal toonases Chaplini keskuses Pärnus. Käesoleva näituse algatas fotokunstnik Ly Lestberg, kes kes nägi Pärnumaa fotograafi loomingus süvenemist, vaimsust ja kirge, mis on on tema sõnul harv nähtus. „Merike jälgib kogu aeg kultuurielu, püsib talunikuna jalgupidi kindlalt maa peal, kuid elab vaimses sfääris. Tee vaimsusele on igaühele avatud, kuid teelpüsimist peab tahtma,“ leiab Ly Lestberg.

Näitus avatakse 12. veebruaril kell 18-20 galeriis Positiiv Roo 21a. Asume Tallinnas, Pelgulinnas. Kõik on oodatud!

Näitus on avatud 13.02.-2.03.2018 tööpäevadel kell 12-18 galeriis Positiiv Roo 21a Tallinn. Lisainfo: kristel@positiiv.ee

Foto: Merike Ebrok