BFO16 “Esimene”. Aknanäitus galeriis Positiiv 10.07.-14.08.17

Alates 10.07.17 õhtust on galerii Positiivi akendel avatud kunstirühmituse BFO16 näitus „Esimene“. BFO16 liikmed on Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna esimese kursuse üliõpilased Elis Jurkatam (s 1997), Eliis Laul (s 1991), Hanna-Christina Laupmaa (s 1994) ja Martin Buschmann (s 1980). Aknanäitus on avatud kuni 14.08.17.

Pelgulinnas näitust tehes juhinduti erinevates asumites levivast kogukonna vaimust ning linnaosade arendamisega kaasnevast monetiseerimisest ja eksklusiivsusvajadusest. Tegemist on hüperrealistlikus võtmes loodud väljapanekuga, kus kunstitudengid kompavad iroonilis-mänguliselt nüüdiskunsti piire. Martin Buschmann: „BFO16 liikmed on viimase kahe kuu vältel sisuliselt Pelgulinnas elanud ja nii otsustati ulatada kaaspelgulinlastele abikäsi. Juulis ja augustis on galerii Positiiv akendel avatud BFO16 eksklusiivkauplus. Müügil on ainulaadsed tooted, mille puhul on tunda selget soovi ekspluateerida asumi vaimsust, mängida inimeste tunnetel ja konverteerida see rahasse.“
BFO16 liikmete sõnul on nende siiraks sooviks tekitada eksklusiivsustunde ja unistamise segu klientides ja sellega suruda neid tarbijaühiskonna magusasse nõiaringi: „Kõik kaubad on kas unikaalsed või limiteeritud seeriad. Soovitakse tagada eesti parimat teenindust, et saada vastav sertifikaat, mille tulemusena saaks hindu veelgi rohkem kõrgustesse kruvida. Aknaostlemist armastavate klientide rõõmuks on Positiivi galerii näituse ajal avatud ebaregulaarselt.“
BFO16 soovib tänada Reimo Võsa-Tangsood ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonda.

Galerii Positiiv näitusesaalis näeb samal ajal, kuni juuli lõpuni, Anna-Kai Tõrsi dokumentaalfotode näitust meeste juuksurisalongidest üle maailma „Tee mind ilusaks!“, kus autor vaatleb antropoloogi pilguga erinevate maade ilutööstuse subkultuure ja sotsiaalseid suhteid.
Kaks näitust astuvad omavahel põnevasse dialoogi ja loovad vaatajale mitmetähendusliku mõtteruumi konsumerismist ja vajaduspõhisest tarbimiskultuurist, samuti kultuuride erinevusest ning väärtushoiakute ja elukeskkonna muutustest, mis paratamatult kaasnevad ühiskonna arenguga. Näiteks tegutses galerii Positiivi ruumides üle seitsmekümne aasta, kuni detsembrini 2015 väike pood, mis on nüüdseks leidnud uue rolli nüüdiskunsti vahejaamana.

Lisainfo:
Kristel Schwede, galerist, tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee
Martin Buschmann, tel 5692 2277, martin.buschmann@artun.ee

Elis Jurkatami looming BFO16 näituselt “Esimene”. Galerii Positiivi aknanäitus, 10.07.-14.08.17