Kadri Palta “Turniir”. Näitus galeriis Positiiv 10.-19.06.2019

Kadri Palta topeltsäritusega fotod seeriast „Turniir“ on ületanud spordifotograafia selgesõnalise dokumentaalsuse ning liikunud sujuvalt kunstilise foto mitmetähenduslikule väljale. Fotode anonüümseks jäetud tegelased väljendavad sümbolina sihikindla enesearengu pingestatud olekut, valitud strateegia keskendunud elluviimist või lihtsalt mõnusat seltskondlikku ajaveetmist looduskaunitel maastikel.

Kadri Palta (1981) on portree-, sündmus- ja golfifotograaf, kes on pildistanud 2016. aastast alates üle 40 golfivõistluse. Golfimängijana oskab ta pika ajalooga mängu ilu jälgida ning jäädvustada golfiväljakul toimuvat tundlikkusega, mis tekitab uudishimu ja kõnetab ka spordialaga mitteseotud vaatajat.

Kadri Palta on lõpetanud Tallinna Polütehnikumis fotograafia eriala (2017), läbinud EKA Avatud Akadeemias aastase fotograafia täiendõppe koolituse ning osalenud erinevates foto töötubades ja kursustel Eestis ja Euroopas. Eelnevalt on ta lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkoolis logistika eriala ning töötanud valdkonnaga seotud töökohtadel.

Suve Positiivis 37/2019 ilmus valik fotograafi seeriast “Turniir”. Ajakirjast saab ka lugeda, mis golfareid mängu juurde on toonud ja ala juures hoiab.

Tänapäevane golf sai alguse 15. sajandil Šotimaal. Eesti golfi ajalugu algas alles pärast taasiseseisvumist, kui 1993. aastal avati esimene täismõõtmeline väljak Niitväljal Harjumaal. Praegu on Eestis seitse täismõõdulist ja kolm väiksemamõõdulist väljakut. Golfiga tegeleb aktiivselt umbes 2000 klubiliiget.

Näitus on avatud 10.-19.06.2019 tööpäevadel kell 12-18. Muul ajal kokkuleppel: kristel@positiiv.ee

Lisainfo:
Kristel Schwede (kuraator ja galerist), tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee
Kadri Palta, hei@kadripalta.com