Kai Kaljo “Nähtamatu”. Näitus galeriis Positiiv 16.09.-04.10.2019

  1. septembril kell 18-20 avatakse galeriis Positiiv Kai Kaljo isikunäitus “Nähtamatu”. Fotoseeria on pildistatud Itaalias Mazzano Romano külalisateljees 2018. aasta sügisel.

Kai Kaljo:”„Fotod on tehtud minu külalisateljees viibimise viimasel nädalal. Kaheksa nädala jooksul ei raatsinud ma akent mitte kordagi kinni panna. Pildistasin ja joonistasin Mazzano kindluse ilmselt kõige suuremast aknast avanevat pidevalt muutuvat vaadet peaaegu iga päev: kord ujus otse akna tagant mööda pilv, kord üllatas mind otse alt jõest algav kahekordne vikerkaar, kord tõusis selle üksiku suurema puu tagant naeratades inimese näoga kuu. Suvi kestis igavesti, kuni ühel päeval sai minu aeg läbi.”

Mazzano Romano külalisateljeed haldab soomlaste Väinö Tanneri fond, sinna saavad kandideerida kunstnikud ja kirjanikud Soomest ja Eestist. Eestlased on seal käinud üle kahekümne aasta ning see on jätnud oma jälje meie kunsti ja kirjandusse.

Kai Kaljo (1959) on mitmekülgne kunstnik, kes tegeleb video, fotograafia, maali, installatsiooni ja vitraažiga. Tema uusi näitusi on alati huvitav oodata, sest kunagi ei tea, millised teemad või meediumid on sel korral kunstniku tähelepanu köitnud.

Kai Kaljo on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1990 maali erialal. 2007-2015 töötas ta Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi professorina ning kuni 2017.aastani oli Kaljo Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kaasaegse kunsti dotsent.

Kai Kaljo näitus “Nähtamatu” kuulub kaasaegse kunsti biennaali Tallinna Fotokuu satelliitprogrammi: https://www.fotokuu.ee/programme/nahtamatu/

Näitus on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) 16.09.-4.10.19 tööpäevadel kell 12-18, muul ajal kokkuleppel: kristel@positiiv.ee.

Lisainfo:
Galerist Kristel Schwede, tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee