Kevade POSITIIV 32/2018 on valmis!

Pikaajalised dokumentaalfotograafia projektid nõuavad fotograafilt uurija kannatlikku meelt, teemasse süvenemise oskust ning valmisolekut leida iga päev aega kas mõtte- või pildistamistööks. Dokumentaalfotograafiks kasvamine pole lihtne. Annika Haas kutsus Soomest appi tegusa dokumentalisti Hannamari Shakya aastast dokumentalistikakursust juhendama ja intervjueeris koolitusel osalejaid.

Ly Lestbergi loomingus on alati olnud kesksel kohal inimeseks olemisega kaasnevad eksistentsiaalsed teemad. Kunstnik pöörab pilgu tagasi ja mõtiskleb, kuidas ta on oma pikal ja tegusal loometeekonnal sujuvalt liikunud fotolavastustest argikoreograafia ehk igapäevaelu toimetamiste-liikumiste jäädvustamiseni.

Klaasikunstnik Maarja Mäemets jagab lugejaga oma kirge klaasi, fotograafia ja vabasukeldumise vastu.

Antti Sinitsyn on võlutud Väike-Õismäe tornmajadest. 1980. aastatel rahvamajanduse saavutuste näituse tellimusel loodud Väike-Õismäe parkasum on maailma kultuuripärand 1972. aasta Pariisi konventsiooni ja Euroopa arhitektuuripärand 1985. aasta Granada konventsiooni mõistes.

Maailmas on maagilisi kohti, kus on alguse saanud legendid ja piiblilood. Karolin Kruuse käis Palestiinas Sebastia külas ja leidis müüri, mille ääres armastas puhata Ristija Johannes.

Oleg Švaikovski tõi Kuuba-reisilt kaasa mälestused muretutest naeratavatest kohalikest, kes ei lase end häirida vaesevõitu elust ega tarbekaupade defitsiidist.

Laura Arum-Lääts räägib, miks ta jumaldab Photoshopi ja kuidas sünnivad tema fotolavastused.

Graafik Marilyn Piirsalu võlus oma stuudio aknast välja vaadates ühest tavalisest talvisest pärastlõunast maagilise minimalistliku video.

Tänavafotograafid on hetkede kogujad, kes märkavad ja jäädvustavad leidusid, mida me ise näha ei oskaks. Andres Teissi jagab meiega naljakaid, liigutavaid või mõtlemapanevaid argihetki.

Fotomuuseumis oli põhjalik tagasivaatenäitus kauaaegse fotoreporteri Gustav Germani loomingust „Pressifoto 1957‒1967”. „Aasta pressifoto 2017” võidutööd on aga jäädvustanud mulluseid meeldejäävaid hetki.