2018

Vivian Ainsalu “Fotolavastuste keskkonna ja aksessuaaride valik” 27. septembril 2018 kell 18-21 galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn). Osalustasu 36.-, registreerimine ja lisainfo: info@positiiv.ee

Koolitusel käsitletakse järgmisi teemasid: Kuidas jõuda ideest teostuseni. Modelli valimine. Lepingud modelliga. Aksessuaarid, stilistika, jumestus, soeng. Kostüümide valimine ja valmistamine. Pildistamise keskkonna leidmine. Kompositsioon ja loo jutustamine. Loomingulised filtrid, tossupommid, tuli, vesi jm abivahendid. Töövoog arvutis (Photoshop, Alien Skin).

Vivian Ainsalu (s 1979) on üks isikupärasema pildikeelega fotograafe. Loodusfotograafina alustanud kunstnik on saavutanud tunnustust ja auhinnalisi kohti nii eesti kui rahvusvahelistel fotokonkurssidel (2008–2016). Alates 2014. aastast on (loodus)keskkond Viviani loomingus taandunud lavastatud portreede, akti- ja buduaarifotode tähendusrikkaks taustaks. Loodusolend on kunstniku loomingus asendunud inimesega: kirgliku, filosoofilise, dramaatilise tegelaskujuga.

Koolituse ajal on avatud Vivian Ainsalu fotolavastuste näitus “Isepäi” (12.-29.09.18). Näitus on XIII Disainiöö festivali satelliit.

TOIMUNUD KOOLITUSED

Triin Kerge “Igapäevaelu pildistamine fotokunstis” (6. detsember 2017)

Triin Kerge (s 1986) õppis dokumentaalfotograafiat Lõuna Walesi ülikoolis. Tema õppejõududeks olid Briti dokumentaalfoto klassikud Paul Reas ja Martin Parr. Triin on osalenud näitustel Iirimaal, Walesis ja Eestis alates 2011. aastast ning fotokunstimessidel Hiinas ja Eestis (2014). Kunstniku dokumentaalfotoseeriat „Kodukoht“ nägi Eesti Rahva Muuseumis (2014) ja Juhan Kuusi dokfoto keskuse ühisnäitusel „Perifeeria: Kihnust Lõuna Aafrikani“ (17.08.-30.10.2017).

Oliver Moosus „Moefoto esteetika ja ülesehitus“.  Koolitus kuulus satelliidina XI Tallinna Disainiöö Festivali programmi. (15. september 2016)

Oliver Moosus on olnud fotograaf 15 aastat, neist viimased kümme aastat on ta tegelenud moe- ja portreefotograafiaga. Oma loomingulise teekonna kohta on ta öelnud: „Usun, et kunst suudab muuta maailma. Kunstiga saab suhestuda igaüks. See on põhjuseks, miks pean looma ja miks jätkan oma „loo kirjutamist“.“

Oliver Moosus on teinud moefotosid firmadele Nike, Baltika, Tallinna Kaubamaja, samuti Tiina Talumehele ja Wöö Studiole.

Vivian Ainsalu „Portreede ja aktide pildistamine looduses ja loomulikus valguses“ (26. juuli 2016)

Vivian Ainsalu (s 1979) on tunnustatud loodus- ja portreefotograaf, kes on pildistamisega tegelenud 20 aastat. Looduse pildistamisega alustanud fotograafil on viimaste aastate hingelähedasemateks teemadeks kujunenud portree- ja aktifoto. Vivian Ainsalu loominguga saate tutvuda kodulehel vivian.planet.ee
Vivian on võitnud erinevaid fotokonkursse, näiteks Pentaxi Aasta Portreefoto I koht tööga „Jakob“ (2014), Fotoluksi mustvalge fotokonkursi I koht tööga „Tango“ (2014), Looduse Aasta Foto konkursi vormimängude kategooria I koht tööga “Vabadusrist” (2012) jmt. Vivian Ainsalu on kirjutanud Positiivile fotolugusid alates 2012. aastast.

Silvia Pärmann “Linn ja inimesed reisifotol” (11. ja 12. mai 2016)

Silvia Pärmann (s 1979) on reisiajakirjanik ja -fotograaf, keda köidavad ühtviisi Lähis-Ida, Aasia ja Aafrika, nii metropolid kui ka tunnustamata väikeriigid. Tema reisifotod ja -kirjad on viimase kümne aasta jooksul ilmunud Eesti Ekspressi reisilisas Kohver, Eesti Päevalehe lisas LP, reisiajakirjades Estraveller ja Go Reisiajakiri ning fotoajakirjas Positiiv.

Annika Haas “Kuidas koostada fotoseeriat” (26. aprill 2016)

Annika Haas (s 1974) on esinenud näitustel alates 1998. aastast. Tema tuntumad fotoseeriad on vanausulistest, “Meie, mustlased” ja “Lennukivaatlejad”. Fotograaf on edukalt esinenud rahvusvahelistel fotokonkurssidel. 2014. aastal võitis tema mustlaste seeria Eesti pressifoto peapreemia. Annika Haas on Positiivi portree- ja dokumentaalfotograafia toimetaja.

 

26. aprill 2016 Annika Haasi koolitus Positiivi galeriis "Kuidas koostada fotoseeriat"

26. aprill 2016 Annika Haasi koolitus Positiivi galeriis “Kuidas koostada fotoseeriat”