Kristel Schwede fotonäitus ON VÄRV Tallinna Biennaali Suurel kunstipäeval Vabaduse väljakul 5.07.2020

Pühapäeval, 5. juulil osales galerii Positiiv Tallinna Biennaali Suurel kunstipäeval Kristel Schwede väljapanekuga “ON VÄRV”. Ühepäevane üritus toimus Tallinnas Vabaduse väljakul kell 12-18.

Näitusel “On värv” esitles Schwede uusi eksponaate enda värvimaastike ja kunstiprotsesside kogust. Kui aasta tagasi esitles autor Physicumi galeriis kunstikoolide molbertite servadelt pildistatud abstraktseid jagatud maastikke, siis seekord on lähivõtted äärelinna puitasumite majade fassaadidest. Tegemist on omamoodi ühisnäitusega, kus lisaks fotode tegijale võib autoriteks nimetada ka kunagi maju värvinud tuvastamata maalreid, värvi valinud maja omanikke (uuemal ajal ka arhitekte) ja muidugi Aega, kelle loominguline käsi on tekitanud võrratuid fraktuure ja lahti harutatud erinevaid värvikihte.

Väljapaneku märksõnadeks on värvi ajalisus ja kaduvuse ilu, ajaloo kihid ja autorluse ajatelg, kord ja kaos, protsessid, poeesia ja praktiline meel.

Kristel Schwede on kuraator ja galerist (fotokunsti galerii Positiiv), kirjastaja (fotokunsti ajakiri Positiiv), kultuuriajakirjanik ja kunstnik. Kunstnikuna huvitavad teda inimtekkelised keskkonnad, suhted ja suhestumised, loomingulised protsessid ning ajaloolised ning nüüdisaja kunstitehnikad ja -meediumid. Schwede on hariduselt sotsiaalteaduste magister (TLÜ, 2007), läbinud Tallinna Ülikoolis visuaalkunstiteraapia kursuse (2014-2015), samuti erinevad Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemia nüüdiskunsti kursused (2011-2018).

Lisainfo: Kristel Schwede, tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee

Foto: Kristel Schwede. Väljapanek ON VÄRV Tallinna Biennaali Suurel kunstipäeval Vabaduse väljakul 5.07.2020