Kristel Schwede, Kadri Pettai “Silmab”. Näitus galerii Positiivi akendel 10.08.-11.09.2020

Alates 10. augustist kuni 11. septembrini 2020 on galerii Positiiv akendel avatud Kristel Schwede ja Kadri Pettai näitus „Silmab“, mis heidab pilgu äärelinna maailma, kus igal majal on rääkida nii mitu lugu, kui palju seal on olnud elanikke.

Kristel Schwede on pildistanud maju, tänavaid ja majade vahele jäävaid hoovialasid, mis täisvärviliseks töödelduna mõjuvad romaani illustratsioonidena. Majadele ja hoovidele sekundeerivad Kadri Pettai dramaatiliste varjudega taimefotod, lisades humoorikat põnevust.

Näituse kuraator Kristel Schwede: „Kui hulkuda linnas vaiksel tunnil, mil inimesi liigub tänavatel vähe, võib peale sattuda majade, puude ja aiataimede salaelule. Vanad majad on paljunäinud ustavad sõbrad, kes osalevad meie argipäeva rõõmudes ja toetavad elu keerulistel hetkedel. Suurte põlispuude oksad on kui antennid, mille kaudu liiguvad uudised naabrilt naabrile, tänavalt tänavale. Õhtuvarjude pikad kombitsad muudavad taimed maagilisteks olenditeks. Aianurgast korjatud roheleht või peenralt nopitud õis muutub fotolavastuses põnevaks karakteriks. Vanades aedlinnades võngub majade ja taimede sünergia ühes rütmis. Nemad on alati kohal. Ja valvavad.“

Kristel Schwede on kuraator ja galerist (fotokunsti galerii Positiiv), kirjastaja (fotokunsti ajakiri Positiiv), kultuuriajakirjanik ja kunstnik. Kunstnikuna huvitavad teda inimtekkelised keskkonnad, suhted ja suhestumised, loomingulised protsessid ning ajaloolised ning nüüdisaja kunstitehnikad ja -meediumid. Kadri Pettai on taimetark, kes õpib maastikuehitust ja toimetab vabal ajal enda linna- ja maakodu aias.

Kristel Schwede ja Kadri Pettai avavad galerii uksed ja ootavad teid külla neljapäeval, 27. augustil Tallinn Music Week galeriide tuuril (kellaaeg täpsustub lähiajal) ja 29. augustil Muuseumiööl kell 18-23

Lisainfo: Kristel Schwede, tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee,
positiiv.ee, facebook.com/GaleriiPositiiv/