Kristel Schwede KIRJAD KODUTÄNAVALT galeriis Positiiv 18.05.2024 Muuseumiööl kell 18-23!

Muuseumiööl 2024 näeb galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) Kristel Schwede näitust “Kirjad kodutänavalt”. Näitus on avatud juuli lõpuni kokkuleppel, helista 5809 3140 või kirjuta kristel@positiiv.ee!

Kodutänava ja kodu mõiste on lai, sinna võib mahutada erinevaid tõlgendusi tänasest elukohast. See võib olla hotell paariks ööks võõras linnas, ajutine üürikorter, kunagine lapsepõlvekodu, mis magusa mälestusena kuidagi meelest ei lähe või kauaunistatud elukoht lemmiklinnaosas.

Kodutänavalt võib kiirelt läbi kapata või sõita, suundudes tähtsaid asju ajama või argiaskeldusi asjatama. Kodutänaval võib aeglaselt unistades lonkida, tänulikult sisse hingata eri aastaaegade hõngu ja märgata nende kiirelt kaduvaid mustreid. Võib jalutades uudishimulikult uurida, kuidas naabrid elavad ja mida nad enda kodudega ette on võtnud või võtmata jätnud.

Kunstnik jagab näitusel kodutänavate uudiseid senisel, meelepette tehnikaid kasutaval viisil, kus esmapilgul pole kohe aru saada, kas tegemist on maali või fototöötlusega.

Kristel Schwede (1963) on kunstnik, kultuuriajakirjanik, kirjastaja (fotoajakiri Positiiv) ja galerii Positiiv galerist-kuraator. Kunstnikuna huvitavad teda inimtekkelised keskkonnad, loomingulised protsessid ning ühisloomingu hall ala. Kuraatorina huvitavad teda lisaks meelerännakud, mis kunstivaatajal võivad tekkida, vaadates mõnda tema jaoks tähendusrikast teost või näitust. Schwede on osalenud näitustel alates 2019. aastast, tema teoseid leiab erakogudest Eestis, Saksamaal, Prantsusmaal.