Loovgraaf ja galerii Positiiv kutsuvad osalema fotonäitusel „Emotsioon“

Loovgraaf ja galerii Positiiv korraldavad jõulukuul elava fotonäituse „Emotsioon“. Ootame teie emotsioonide teemalisi värskeid, varem avaldamata digitaalsel kujul fotosid 2.12.20-10.01.21 e-posti aadressil info@loovgraaf.com.

Näitus on avatud galerii Positiivi (Roo 21a Tallinn) akendel 10. detsember 2020 – 17. jaanuar 2021 ning seejärel Loovgraafi virtuaalgaleriis https://loovgraaf.com/naitused/. Näitus uueneb kord nädalas esmaspäeviti. Loovgraafi keskkonna toimetaja Piret Tüür: „Fotonäituse eesmärk on kokku koguda praeguse aja emotsioone ja tekitada rohkem ühistunnet. Jõulukuu on heade soovide ja postkaartide kuu. Postkaardiformaadis fotod galerii Positiiv akendel annavad aimu, kuidas me praegust aega näeme või soovime näha. Ühtlasi on võimalik emotsioonid endast „välja pildistada“.“

Galerii Positiiv galerist ja kuraator Kristel Schwede: „Kui Piret pakkus võimaluse koostööks ja näituse korraldamiseks, haarasin mõttest kohe kinni, olen Loovgraafi fänn selle algusest saadik. Mulle meeldib Loovgraafi toetav hoiak loovinimeste suhtes ning jagatud lugude avatud ja aus olek. Emotsioonide teema on praegu eriti ajakohane. Kindlasti on palju neid, kes naudivad jõulukuu helget olemust ja ka neid, kes kipuvad muremõtetesse lõksu jääma. Emotsioone tasub alati lähemalt uurida ja nendega kontaktis olla. Nende muutlik olemus teeb uuringud eriti põnevaks.“

Kogu jooksev info fotonäituse kohta on leitav galerii Positiiv ja Loovgraafi sotsiaalmeediakontodelt. Näituse lõpus, jaanuaris 2021, valisid viis professionaalset fotograafi Eero Vabamägi, Andres Teiss, Annela Samuel, Vivian Ainsalu ja Priidu Saart oma lemmikfotod. Fotograafide lemmikuteks osutusid Marko LeviniHelen PaddernikuLuisa Greta ViloHenrik Metstaki ja Kristo Kiviti fotod.

Kõik viis väljavalitud foto autorit saavad auhinnaks enda raamitud foto A3 formaadis, trükitud fine art paberile, mille saab kätte galeriist Positiiv või saadetakse pakiautomaati. Võitjatega võetakse ühendust meili või telefoni teel.

Reeglid:
* Osaleda võib igaüks.
* Fotod võivad olla mustvalged või värvilised, pildistatud kaamera või telefoniga.
* Värskeid, varem avaldamata jpg formaadis fotosid ootame e-posti aadressil info@loovgraaf.com.
* Korraldajad prindivad fotod välja ja riputavad galerii akendele. Lisaks ilmuvad fotod Loovgraafi virtuaalgaleriis.
* Inimeste pildistamise puhul garanteerib fotograaf, et pildile jäädvustatud inimene on nõus sellega, et foto temast osaleb fotovõistlusel ja näitusel “Emotsioon”.
* Kirjas, millega saadetakse foto, palume esitada enda nimi, telefoninumber ja kinnitus, et foto autoriõigused kuuluvad pildi saatjale. Pildifaili palume esitada kujul: emotsioonid_nimi.jpg.
* Fotosid saab esitada 2.–31. detsembrini 2020, näitus jääb avatuks 10. jaanuarini 2021 (korraldajatel on õigus aega pikendada).
* Iga osaleja võib esitada ühe foto.
* Lubatud on igasugune stiil ja fototöötlus.
* Kõik fotod, mis on korraldajate hinnangul ebasündsad ja sobimatud, näitusel ei osale. Sellest antakse foto autorile teada.
* Fotokonkursi korraldajad võivad kasutada fotosid tasuta enda veebilehel, sotsiaalmeediakontodel ja trükistes. Fotode kasutamisel märgitakse ära foto autor.

Lisainfo: Piret Tüür, info@loovgraaf.com