Meeli Laidvee, Andres Varustin “Haagitud valik”. Näitus galeriis Positiiv 12.-30.11.2021

12. novembril kell 18-20 avatakse galeriis Positiiv näitus “Haagitud valik”. Fotokunstnik Meeli Laidvee on koos modelli Andres Varustiniga ette võtnud teekonna, mis uurib keskealise mehe purunenud unistusi, eelarvamuste kütkest vabanemist, elurõõmu kinnipüüdmise erinevaid võimalusi ja leppimist reaalsusega.

Viimastel aastatel on Meeli Laidvee tegelenud eelkõige projektidega, mis kompavad soorollide ähmaseid piire nüüdisajal. 2017. aasta kevadel nägi galeriis Positiiv tema fotolavastuste näitust „Valge naine“ (6.-27.03.18), mis uuris naiseks olemise erinevaid tahke unistustes ja tegelikkuses elegantses ning veidi iroonilises visuaalses keeles. 2017. suvel osales Meeli Laidvee kahe soorollide nihestatud piire kujutava fotoga Tallinn Art Week kunstifestivalil galerii Positiivi ühisväljapanekul „WoMan. Inimene sinu sees. Inimene sinu ees“ (17.06.17). Galerii Positiiv esindas valikut kunstniku loomingust nüüdiskunsti messil ArtVilnius’18. Meeli fotokunsti ja inspiratsioonilugusid on avaldatud ajakirjas Positiiv.

Meeli lõpetas 1993. aastal Tallinna Ülikooli kultuuriteaduskonna tantsujuhtimise erialal ja tegutses kaua aastaid tantsija ning kutselise koreograafina. Fotograafiaga hakkas tõsisemalt tegelema 2014. aastast. Koreograafi ja fotokunstnikuna tunneb ta huvi inimese keha ja selle kaudu lugude jutustamise vastu. “Haagitud valiku” julgelt narratiivsed igapäevased stseenid ning kunstiajaloost tuttavad figuraalsed sümbolid suunavad kohati läbi musta huumori küsima inimeksistentsi igavikulisi küsimusi: mis on elu mõte ja kuidas leida tasakaal töö ja meelelahutuse, iseenda tõeliste vajaduste ning meelemürkide või meelelahutuskiirendite vahel. Galerii Positiiv osales valitud fotodega seeriast “Haagitud valik” Pariisi nüüdiskunsti messil P/CAS (18.-21.10.18).

Meeli Laidvee näitus “Haagitud valik” on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) 12.-30.11.2017 tööpäevadel kell 12-18, muul ajal kokkuleppel.

Lisainfo:
Kristel Schwede (galerist), tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee
Meeli Laidvee, mlaidvee@gmail.com

Foto: Meeli Laidvee (foto), Andres Varustin (modell). Seeriast “Haagitud valik”. 2017