Vivian Ainsalu (s 1979) loomingu märksõnadeks on loodus ja keskkond, inimene ja mütoloogilised olendid, elu ilu ja eksistentsiaalne melanhoolia. Alates 2014. aastast on (loodus)keskkond tema loomingus taandunud fotolavastuste ja portreede väljendusrikkaks taustaks. Loodusolend on kunstniku loomingus asendunud inimesega: kirgliku, filosoofilise, dramaatilise tegelaskujuga.

Fotokunstniku esimene isikunäitus „Terra Incognita“ toimus 2016 Fotomuuseumis. Näitus „Isepäi“ oli septembris 2018 galeriis Positiiv. 2018 esindas galerii Positiiv Vivian Ainsalu loomingut rahvusvahelistel nüüdiskunsti messidel: ArtVilnius’18 seeriaga „Herbaarium“ ja Paris Contemporary Art Show’l valikuga seeriast „Isepäi“. Kunstnik on saavutanud tunnustust ja auhinnalisi kohti nii Eesti kui rahvusvahelistel fotokonkurssidel (2008–2016).

Vivian Ainsalu loob isikupäraseid ja kaasahaaravaid pilte ka läbi sõnakunsti. Ta on alates 2012. aastast teinud kaastööd ajakirjale Positiiv ja kirjutanud inspiratsioonilugusid oma fotoloomingu sünnist.

Näitan ainukest tulemust