Galerii Positiivi esimene näitus on Annika Haasi “Lennukivaatlejad” 5.-30.04.2016

A.Haas_1000x

Foto: Annika Haas. Annika Haasi fotonäitus “Lennukivaatlejad” positiivi galeriis. Aprill, 2016

Positiivil on nüüd galerii! Alates 5. aprillist 2016 näeb Pelgulinnas Roo 21a fotokunsti. Esimeseks näituseks on Annika Haasi “Lennukivaatlejad”.

Tegemist on dokumentaalfoto seeria esmaesitlusega Eestis. „Lennukivaatlejaid“ on seni näidatud New Yorgi fotofestivalil Photoville (2014) ja Touchstone’i galeriis Washingtonis (2014). Näitus jääb avatuks aprilli lõpuni 2016.

Annika Haas: „Oma fotolugu jutustades püüan anda nähtut ja kogetut edasi võimalikult autentselt, kasutades selleks ka kindlaid fototehnilisi vahendeid: negatiiv-laifilmile jäädvustamine nõukaaegse kaameraga Ljubitel, et saavutada väljaspool Soodevahet kadunud ajastu hõng, milles portreteeritud viimane nõukogude inimene datšarajoonis veel siiani eksisteerib. Poliitiline konflikt, mis vana ja uue ajastu põrkumisest on tekkinud ning kuidagi muutuda ei taha, pole siinsetes kohalikes suunatud niivõrd väljapoole, vaid on pigem sisemist laadi: inimese enda hingevalu ja tahtmatus või oskamatus tänapäevaste oludega kohaneda.“

Annika Haasi (s 1974) tuntumad dokumentaalfoto seeriad on Peipsi vanausulistest (2007- ) „Meie, mustlased“ (2013- ) ja „Lennukivaatlejad“ (2014-2016). Annika Haas on Positiivi dokumentaal- ja portreefotograafia toimetaja.

Positiivi galerii hakkab tutvustama vanafotograafiat, fotodokumentalistikat, nüüdisfotograafiat ja kaamerapõhist nüüdiskunsti. Oluline on roll kogukonna fotogaleriina. Pelgulinna päevadel, 28. mail avatakse Positiivi galeriis ajaloolase ja Pelgulinna elaniku Jaak Juske näitus vanadest Pelgulinna fotodest. Galeriis hakkavad toimuma fotokoolitused algajatele ja edasijõudnutele ning erinevad fotograafiateemalised vestlusõhtud.

Positiivi peatoimetaja ja galerii juhataja Kristel Schwede: „Tehnoloogia kättesaadavus ja kasutusmugavus on loonud suurepärased võimalused fotograafiaga tegelemiseks. Loomingulise igatsusega inimesed ükskõik mis vanuses võivad fotograafina ennast teostada. Peaasi, et oleks uudishimu ja kirge, pühendumissoovi ja fotograafilise nägemisoskuse arendamiseks kannatlikku meelt.“