Laura Kuusk “Flatland”. Näitus galeriis Positiiv 6.09.-1.10.16.17

ks_l-kuusk_flatland_sept-2016_1000x

Foto: Kristel Schwede. Laura Kuusk „Flatland“. 6.09.-1.10.16

Teisipäeval, 6. septembril kell 18.00 avatakse Tallinnas Positiivi galeriis (Roo 21a) kunstnik Laura Kuuse näitus-installatsioon „Flatland“, mille kohta kunstnik on öelnud: „See on kutse ehituspoodi, kinnisvaraportaali ja sisekujunduse klassikasse. Kuidas näeb välja unistuste kodu? Mida väljendavad inimesed läbi oma isikliku ruumi kujundamise?“ Näitust on aidanud valmistada kunstniku retked maitse-, müügi- ja ehitusmaailma.

Laura Kuusk (s 1982) on õppinud Prantsusmaal Annecy kõrgemas kunstikoolis doktorantuuris. Ta on õppinud semiootikat ja kultuuriteadust Tartu Ülikoolis ja lõpetanud fotograafia eriala Eesti Kunstiakadeemias. Kunstniku loomingus on läbivaks teemadeks vaataja ja pildi omavahelised suhted, erinevad jutustuse loomise vahendid ja kollektiivne fantaasia. Laura Kuusk töötab Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas dotsendina ja alates 2016. suvest on Positiivi nüüdiskunsti toimetaja.

14. septembril kell 18-21 toimub Positiivi galeriis Tallinna Disainiöö Festivali raames Laura Kuuse koolitus „Fotode esitlemise erinevad viisid“, kus kunstnik räägib, milliseid vorme on võimalik fotograafilistele kujutistele anda. Lisaks fotoraamatule, postkaartidele ja traditsioonilisele näitusele võib ehitada ka ruumipõhiseid fotoinstallatsioone. Kuidas saab fotodest ruum, mis meenutab argipäeva äpardusi „kummitava tapeedi“ ja „häälitsevate nõudega kraanikausis“, näete Laura Kuuse näitusel „Flatland“.

Positiivi galerii eesmärgid on samad, mis fotoajakirjal Positiiv: tutvustada Eesti vanafotograafiat, fotodokumentalistikat, nüüdisfotograafiat ja kaamerapõhist nüüdiskunsti. Oluline on roll kogukonna fotogaleriina. Galerii tegutseb Pelgulinnas, Roo 21a endises Roo tänava väikepoes.

Suur tänu: Eesti Kultuurkapital, BioMari OÜ, Moe Õllevabrik, Camille Laurelli, Kristiina Hansen, Vahur Hansen, Elo Strauss, Anneli Kuusk, Merle Visak, Laura Toots, Eesti Kunstiakadeemia fotoosakond

Näitus „Flatland“ on avatud 6. september-1. oktoober 2016 tööpäevadel kell 12-18, Tallinna Disainiöö Festivali ajal 12.-18. septembril E-R 12-19, L 12-16.

Lisainformatsioon: galerist Kristel Schwede, tel 5809 140, kristel@positiiv.ee ja Laura Kuusk, tel 5558 4609, laurakuusk@gmail.com