POSITIIVI KOOLITUS. Igapäevaelu pildistamine fotokunstis

6. detsembril 2017 kell 18.00-21.00 toimub galeriis Positiiv Triin Kerge koolitus “Igapäevaelu pildistamine fotokunstis”. Koolituse ajal on galeriis avatud kunstniku näitus “Kui kaugel on lähedus”, mis kuulub EV100 kunstiprogrammi “Sada kunstimaastikku”.

Koolitusõhtul antakse ülevaade nüüdisdokumentaalfoto ühest olulisest valdkonnast. Käsitletakse erinevaid teemasid (lapsed, pere, vananemine) ja stiile (portree, sotsiaalne dokumentalistika). Arutletakse, miks sotsiaalsete/eraeluliste teemade kajastamine on oluline. Vaatluse alla tulevad Sally Manni, Sian Davey, Collin Pantalli ja paljude teiste fotodokumentalistide looming. Kuidas ära tunda oma igapäevaelu teema, mida fotograafiliselt jäädvustada?

Triin Kerge õppis dokumentaalfotograafiat Lõuna Walesi ülikoolis. Tema õppejõududeks olid Briti dokumentaalfoto klassikud Paul Reas ja Martin Parr. Triin on osalenud näitustel Iirimaal, Walesis ja Eestis alates 2011. aastast ning fotokunstimessidel Hiinas ja Eestis (2014). Kunstniku dokumentaalfotoseeriat „Kodukoht“ nägi Eesti Rahva Muuseumis (2014) ja Juhan Kuusi dokfoto keskuse ühisnäitusel „Perifeeria: Kihnust Lõuna Aafrikani“ (17.08.-30.10.2017).

Koolitus toimub Positiivi galeriis Tallinnas Roo 21a ja kestab kokku 3 tundi, vahepeal 15 min värskenduspausi. Registreerimiseks palun kirjuta: kristel@positiiv.ee. Osalustasu 36.-. Koolituse kohtade arv on piiratud.