Reet Sau “Olulised küsimused”. Tallinn Art Week, kunsti pühapäev 10.06.2018

Galerii Positiiv esitleb 10. juunil kell 12-18 Vabaduse väljakul Tallinn Art Week kunsti pühapäeval Reet Sau väljapanekut “Olulised küsimused”. Näituse kuraator on Kristel Schwede.

Reet Sau (s 1979) fotoloomingus on kesksel kohal loodus, inimene ja nende omavahelised suhted. Reeda klassikalise kompositsiooniga mustvalged fotod on ajatud ja jätavad vaatajale võimaluse valida, kas nautida lihtsalt pildi esteetilist ilu või süveneda põhjalikumalt kunstniku filosoofilisse maailmapilti.

Käesolev väljapanek suhtleb liskas pildikeelele ka sõnade kaudu. Kunstnik on esitanud küsimusi, mida oleme ilmselt kõik mingil eluperioodil endalt küsinud.

Reet Sau maaliline sõnaseadmise oskus avab meeled ja teeb vaimu erksaks. Ta on öelnud näiteks oma metsa seeria “Siin on mu süda” kohta järgmist: „Inimesed on kui puud – nad sünnivad, kasvavad, rajavad omale oksi ja harusid, otsivad oma teed valgusele ning murduvad ja kaovad. Metsarütm on kui inimese südame kardiogramm.“ Fotoseeriat nägi EV100 kunstiprogrammi raames galeriis Positiiv mais 2017.

Reet Sau (s 1979) omandas kõrgema hariduse Tallinna Ülikoolis. Pildistab vanade fotokaameratega juba üle kümne aasta, oskab neid parandada ning ilmutab ja suurendab oma fotoloomingu ise. Vanafotograafiaalaseid teadmisi jagab teistele artiklite kaudu fotoajakirjas Positiiv ja fotoüritustel. Näitustel osalenud alates 2008, esimene isiknäitus oli 2012. a. Fotomuuseumis.

*

Reet Sau. Olulised küsimused

Kes ma olen? Miks ma siin olen? Kust ma tulen? Kuhu ma lähen? Kas on võimalik enesele mitte valetada? Kuidas leida joon, mida mööda käia
ennast täis olemise ja endast väljas olemise vahel? Kas on mingi
teadmine, mida teavad kõik inimesed?