Silvia Pärmann “Kellega ma seni kohtunud olen”. Näitus galeriis Positiiv 3.-17. ja 23.-27.05.2016

S.Parmanni naitus_1000x

Foto: Kristel Schwede. Silvia Pärmanni näitus „Kellega ma seni kohtunud olen“ Positiivi galeriis. Mai, 2016

3. mail avati Tallinnas Positiivi galeriis (Roo 21a) reisifotograafi ja -ajakirjaniku fotonäitus „Kellega ma seni kohtunud olen“. Näituse tööd on pildistatud aastatel 2012–2015 kuues erinevas riigis: Omaanis, Myanmaris, Marokos, Hiinas, Vietnamis ja Prantsusmaal.

Silvia Pärmann: „Viimased viisteist aastat, ehk pisut rohkemgi, olen igal võimalusel mööda maailma ringi rännanud. Enamuse nendest aastatest olen ka pildistanud inimesi, kellega tee mind kokku on viinud. Minu jaoks on kaamera midagi sarnast, kui Alice’ile jäneseurg: läbi selle pääseb avastamata maailma, kus ootavad ees kujuteldamatud ja õnnelikud kohtumised ning lood, mille väljamõtlemiseks ei ole mul piisavalt fantaasiat, nii et need tuleb lihtsalt ise läbi elada.
Portreteeritavate valik on juhuslik, need on inimesed, kes mulle tänaval või külavaheteel on juhuslikult vastu tulnud. Ja juhus teeb imesid. Ma ei ole kokku lugenud riike, kus olen kõigi aastate jooksul pildistamas käinud, ent sageli on need olnud maad, kus õnnelik olemine ei tundu pealtnäha lihtne ülesanne. Küsimusele, mis neid inimesi nii säravalt õnnelikuks teeb, et nad endaga koos panevad naerma kogu maailma, ei ole ühest vastust. Vastuseid on sama palju, kui inimesi: õnne valemeid on maailmas kokku üle seitsme miljardi.“

Silvia Pärmann on reisiajakirjanik ja -fotograaf, keda köidavad ühtviisi Lähis-Ida, Aasia ja Aafrika, nii metropolid kui ka tunnustamata väikeriigid. Tema reisifotod ja -kirjad on viimase kümne aasta jooksul ilmunud Eesti Ekpressi reisilisas Kohver, Eesti Päevalehe lisas LP, reisiajakirjades Estraveller ja Go Reisiajakiri ning fotoajakirjas Positiiv.

Näitus „Kellega ma seni kohtunud olen“ on avatud 3.-17. ja 23.-27. mai 2016, E-R kell 12-18.

Muuseumiööl, 14. mail 2016 on galerii avatud kell 18-23.