Sügise POSITIIV 38/2019 on valmis!
Kas unistused on kui fantaasiakirjandus, mil pole tegelikkusega miskit pistmist? Või on need pigem teeviit rahuldust pakkuva elu suunas?
Annika Haas intervjueeris dokumentalist Elina Kostabit, kes valis kutselise fotograafi tee pärast aastatepikkust karjääri hoopis teises valdkonnas.
Fotografiska Tallinnas näeb sügisel Hiina nüüdiskunstniku lummavat loomingut, mis ületab sujuvalt piire mütoloogia ja tänapäeva ning eri kunstimeediumide vahel.
Sügisel avatakse Tallinnas Noblessneri kvartalis uhiuus Kai kunstikeskus, kus toimub mess Foto Tallinn. Kai programmijuht Karin Laansoo ja tegevjuht Kadri Laas räägivad lähituleviku plaanidest.
Jagame muljeid messilt Photo London 2019 ja näitame valikut põnevate fotokunstnike loomingust. Kui muidu valitsevad kunstimaailmas tugevalt meeskunstnikud ja -galeristid, siis Photo Londoni üks korraldajatest Fariba Farshad nentis rõõmuga, et Photo Londonil oli mees- ja naiskunstiinimeste osalus tasakaalus.
Vivian Ainsalu on maag, kes oskab tõlgendada mütoloogia nüüdisfoto keelde.
Eva Labotkinile on eri kunstimeediumide piirid alati tundunud hägused või lausa ebavajalikud. Seerias „Kingitus” on ta jäädvustanud kingipakendite hüljatud maailma.
Filmi, etenduskunstide ja fotograafiaga tegelev Epp Kubu mõtiskleb, kui palju suudab kunstnik muuta maailma. Kas ta saab provotseerida ja tähelepanu tõmmata teemadele, mis puudutavad peale tema enda ka paljusid teisi?
Füüsikaprofesser Jaak Kikas jagab mõtteid Ülle Saatmäe uuest seeriast „Kujutav geomeetria”, kus kunstnik on jäädvustanud looduse enda loodud poeetilise matemaatilise graafika.
Toomas Kaasiku fototöötlused on kui mõttepaus unistuse ja tegelikkuse piirimail. Aeglased fotoprotsessid annavad hoopis teistsuguse tulemuse kui kiire digifotograafia. Jalo Porkkala dagerrotüübid on lihtsatest argihetkedest, loodusest ja keskkonnast, kus inimese kohalolek on vaid kaudselt nähtav.
Ka nahale on võimalik luua fotokunsti. Reet Sau on viimased aastad katsetanud pannotüüpiaga.
Kai Kaljol valmis Itaalia külalisateljees seeria „Nähtamatu”.
Ülo Pikkovi leidfotod rokilegendide plakatitest ja reklaamfotode reprodest on nostalgiline pilguheit 1980. aastate muusikafänni maailma.