Suve POSITIIV 37/2019 on valmis!

Teadusfilosoof Michael Polanyi on öelnud, et me teame rohkem, kui oskame öelda. Kunstiväljal tegutsevad loovinimesed – kunstnikud, fotograafid, kunstiteadlased ja kuraatorid – on kui tõlkemeeskond, kes vahendab varjatud või ühiskonnas varju jäänud teadmisi ja probleeme visuaalsete kujundite, selgitavate tekstide ning kunstisündmuste kaudu.

Soomes toimus kevadel neljandat korda poliitilise foto festival pealkirjaga „Võimalus“. Annika Haas vestles festivali ühe algataja, dokumentaalfotograaf Sanni Seppoga. Teemad on nüüdisajal universaalsed, sest maailm on infoühiskonna ajastul muutunud väiksemaks. Probleemid, mis meie elu samaaegselt ja võrdselt mõjutavad, puudutavad kõiki.

Nüüdiskunst on piirideta nähtus, mille esitlusviisid ja kohalolek teisenevad ajas. Juunis avatakse Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Stockholmi juurtega rahvusvaheline fotokunstikeskus Fotografiska Tallinn. See on kohtumispaik, kus saab nautida fotokunsti ja disaini, head toitu ja muusikat.

Olga Jürgenson on Eesti päritolu multidistsiplinaarne kunstnik, keda huvitab aja ja ruumi teisenemine nii üksikisiku puhul kui ka laiemas mõttes.

Pildi ja sõna varjatud väe ning vastuolu teemal mõtiskleb Vivian Ainsalu.

Prantsuse tänavafotograafia klassiku Robert Doisneau helge ja humoorikas looming kutsub nautima argipäeva võluvaid hetki.  

Martin Buschmann arutleb oma seerias „Kitsas maailm“, kuidas indiviidi vabadus suhestub ühiskonnas aktsepteeritud vabaduse vormidega.

Arhitektuurifotograaf Arne Maasik ja graafik Mare Vint loovad ühise geomeetrilise ja metafüüsilise maastiku Eesti Arhitektuurimuuseumis. Berliinis tegutsev fotograaf ja kunstnik Arvo Wichmann on dokumenteerinud oma lapsepõlvekodu renoveerimistöid Tallinna äärelinnas.

Triinu Kööba mitmetähenduslikke kollaaže näeb Instagramis. Kas pole ka oma maailmapildi loomine üks suur kollaaž, kus iga järgneva infokilluga muudame pilti, küsib kunstnik, kes tahaks alateadvusse ja mõistuse labürintidesse ekslema minna, sest see on nii põnev maailm.

Maarja Mäemets ja Rait Lõhmus jagavad oma Vietnami reisi unenäolisi hetki.

Esimesed digikaamerad on juba lähiajalugu.