Suve Positiiv 45/2021 on valmis!

Milliste prillidega eelistad vaadata meid ümbritsevat elu? Kas maailm on sinu meelest koht, mis seisab hukatuse äärel, turvaline ja muretu keskkond või aeg-ajalt otsustavat sekkumist nõudev elusolendite kasvuala, mille tasakaalus hoidmiseks ei tohi kolmandal silmal kunagi uinuda lasta? Meie valikud on need, mis määravad elustiili, maailmapildi ning asukoha rõõmu ja ängi skaalal.

Annika Haas vestles Austraalias elava eesti fotograafi Karoliina Kasega, kes teeb põnevaid portreesid ja kriitilisi dokumentaalfotoprojekte suurtest loomafarmidest. Toidufotograaf Katrin Press rändas ühel suvel pojaga ringi ja jäädvustas Eesti toiduainetetööstust ning toidu teekonda meie lauale.

Mallorca saarel elav Briti kirjanik Anna Nicholas, kelle lustlikud raamatud on naerutanud ka eesti lugejaid, on kirglik maratonijooksja. Näitame tema Mallorca maalilisi vaateid, pildistatud varahommikustel treeningutel.

Marko Toomast jagab meiega kirjanik August Strindbergi fotoloomingut, mille ta leidis Rootsi rahvusraamatukogu arhiivist. Strindberg katsetas eri tehnikaid ja oli lummatud atmosfääri fotograafiast. Eesti fotograaf Janek Lass uurib mikroskoobiga tavalist kodukeemiat ning näitab oma põnevaid leide.

Kunstiteadlane Mareli Reinhold käis Tartus Pallase galeriis Läti fotokunstnike näitusel ja analüüsib peale selle ka mitmeid veebinäitusi. Ülo Pikkov filosofeerib foto kui tõe sünonüümi teemal tehisintellekti ajastul.

Vestlesime Pärnus 17.‒25. juulini toimuva absurditeemalise nüüdiskunstifestivali korraldajate Andra Orni ja Jaan Maliniga teemal, milline on kunstifestivali roll praegusel ajal. Lehitseme Hollandi fotograafi Wim Lamboo uut värvikat ja humoorikat fotoraamatut, mille pildid on tehtud Eestis. Wim on Eestiga olnud seotud juba veerand sajandit.

Eesti Rahva Muuseum korraldab vahvaid fotoaktsioone, kust võivad osa võtta kõik fotoinimesed. Näitame valikut kogust „Maleta naabriga”.