Suve Positiiv 57/2024 on valmis!

Meie kõigi elu koosneb arvukatest väikestest hetkedest ja sündmustest, mis teiste inimeste lugudega ühendudes loovad terviku, igaühe kordumatu aja kirja. Jagame selle suve Positiivis eriilmeliste fotokunstnike loomingut: lustlikku ja eksperimentaalset, mõtlemapanevat ja tähendusrikast.
Ruth Huimerinna fotolavastused näituselt „Füüsika ja lüürika” on kunstnikule omaselt mitmetähenduslikud ja heldelt värvirohked, täis triksterlikku mängurõõmu. Enda eluajal kahjuks tunnustuseta jäänud ürgandeka fotokunstniku Einar Tiitsi segatehnikas tööd mõjuvad hüpnootilise rännakuna.
Fotografiskas näeb suvekuudel Kary H. Laschi 1950. aastate kuldajastu atmosfääri tolle aja kuulsustega ja tänapäeva ühe tuntuima Jaapani fotograafi Rinko Kawauchi lihtsaid, kuid tundlikke argihetki. Argiste märkamiste ja elu jälgede kogumisega tegeleb ka Berit-Bärbel Rebane.
Fotomuuseumi käesoleva aasta teemanäituseks on keha kujutamine Eesti fotograafias läbi erinevate sajandite ja kunstiliste tõlgenduste. Kuraator Annika Toots räägib, kuidas valmis näitus, kus olid sujuvalt ühendatud nii Endel Veliste ja Peeter Toominga arhiivifotod kui ka nüüdiskunstnik Hedi Jaansoo fototeosed, teemadeks inimloodud keskkond ja looduse omailm.
Ülo Pikkov arutleb, kuidas fotograafia igapäevaseks muutumisega teisenes ka müütiliste tegelaste ja kangelaste mõiste. Marko Toomast on oma fotokollaažil ühendanud meditatsiooni, uue alustamise julguse ja inimeksistentsga seotud küsimused.
Noor fotograaf Ivor Mikker õppis tundma oma juuri enda ema lapsepõlvest ja lastekodus kasvamisest jutustavas fotoloos.