Suve POSITIIV 29/2017 on valmis!

Briti fotograaf Martin Parr on ennast kuulsaks pildistanud, jäädvustades maailma suurima tööstusharu, turismi teenuseid nautivaid värvikaid inimtüüpe. Martin Parri fotode lopsakas koloriit, muretu kadreering ja sõbralik iroonia võimaldavad vaatajal luua pildiga kohese kontakti, pole vajadust pikkade kunstiteoreetiliste sisemonoloogide järele. Elu on kunst ja kunst on elu!

Eesti elu erilisi külgi märkasid ja jäädvustasid kaks Jaapani fotograafi: Jun Ishikura ja Hirohisa Koike. Ishikura seeria Eesti seppadest ja sepa õpipoistest väärtustab austusega meie käsitööoskust, mis mujal maailmas hakkab välja surema. Hirohisa Koike elas aasta aega Tallinnas Nõmme äärelinnas väikeses majas ja pildistas läbi oma koduakna piirkonna nostalgilist meeleolu erinevatel aastaaegadel.

Johan Huimerinna pöördkujutistega fotoseeria „Karlova Obscura”, kus on ühendatud äärelinna majade interjöörid ja eksterjöörid, ajab vaataja meeled segadusse.

Kui siseilm on kokku varisenud ja tulevik paistab tume, hakkab ka inimkeha nähtamatuks muutuma. Noor Itaalia kunstnik Laura Cemin räägib oma õnneliku lõpuga, kuid mõtlemapaneva loo.

Annika Haas vestles Pärnus tegutseva fotorühmituse F8 liikmetega, kes otsivad ühiselt ja samas isepäi oma teed nüüdisfotograafias.

Lõuna-Eestis elav Daniel Allen on proovinud aastaid kannatlikult pildile püüda Eesti metsa nähtamatut, salapärast hingust. Kas see õnnestus tal lõpuks?

Foto: Martin Parr. Lake Garda, Italy, 1999. © Martin Parr / Magnum Photos