Talve POSITIIV 31/2017 on valmis!
Lapsed valdavad hästi hetkes elamise kunsti. Ingrid Nielsen on rännanud maailma erinevates paikades, kuid tema lapsed naudivad igal pool tavalist lapseelu. Vahet pole, kas mängupaigaks on kuum kõrbelinn või porine koduaed Eestis. Oma lapsi jälgides ja nende igapäevast elu jäädvustades on fotograaf õppinud vaatama maailma avatud meeltega.
Palestiina põgenikelaagri laste jaoks on kodu sümboliks võti, mille nende vanemad kaasa tõid, kui pidid oma rannikuäärsed kodud maha jätma. Karolin Kruuse fotoseeria „Purustatud uksed” Palestiina neljanda põlvkonna pagulastest valmis 2017. aasta kevadsuvel Nabluse linnas.
Silvia Pärmanni dokumentaalfotod Kalmõkkia argielustseenidest paotavad vaatajale ukse rahvusriiki, mille asukohta kaardil teavad ilmselt vähesed. Budistidest kalmõkid on end rahumeelselt Venemaa tiiva alla usaldanud. Rahvuskombed on jätkuvalt au sees: paneelmajade ümber karjatatakse hobuseid ja pealinnas Elistas asub asub uus suur buda tempel, mille asukoha valis välja 1998. aastal linna külastanud dalai-laama.
Kui Kristo Viiding kutsuti aastaks Peterburi teatrikooli lavastamist õppima, ei teadnud ta, mis teda ees ootab. Aastaid kutselise näitlejana töötanud mees pidi kõigepealt selgeks õppima vene keele ja kohanema üliõpilaseluga võõras suurlinnas. Linn sai aasta jooksul omaks, seda on näha Kristo Viidingu pildistatud lustakatest koolielu stseenidest ja talvise linna romantilistest vaadetest.
Triin Kerge uurib oma fotoseerias „Kui kaugel on lähedus”, kuidas hakkama saada olukorraga, kui elu viib kallist lähedasest pikaks ajaks eemale.
Iga kunstiteose loomise ja näituse ettevalmistamise oluliseks osaks on kunstniku kasvamine, leiavad üksmeelselt näituse „Nägemise õpetus” kunstnikud Annika Haas, Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva.
Kui hästi me tunneme oma klassikaaslasi, kellega oleme üle kümne aasta koos õppinud? Kui palju on nad muutunud pärast kooli? Fotograaf Meeli Laidvee otsustas selle välja uurida ja andis 30 aastat peale kooli lõpetamist koos klassikaaslastega välja klassiraamatu.
Inspireerivat fotoelu soovides