Talve Positiiv 27/2016 on valmis!

Kaido Haagen on pildistanud Eesti vanu katuseta kivituulikuid ja loonud igavikulised mandalad, kus väärikad ehitised räägivad oma lugu.

Eestis sündinud ja Peterburis elav kunstnik Julia Borissova uurib oma kunstiprojektis DOM kodu mõistet ja mälestuste ning fantaasia piire.

Laura Kuusk vestles Tallinna külastanud Prantsuse kunstniku Virginie Piotrowskiga muutuvatest ruumidest ja nüüdiskunsti fenomenist, kuidas praegusel kunstiprojektide ajastul pole niivõrd oluline enam kunstiteos ise, vaid eelkõige selle oskuslik dokumenteerimine ja esitlemine näitusevaatena.

Annika Haas analüüsib Euroopa ja Aasia fotokunsti arenguid. Ta osales Malaisia rahvusvahelisel portreefotovõistlusel „Kuala Lumpur International Photo Awards 2016” ja sai jutule eri kategooriates võidukalt esinenud fotokunstnikega (Kathrin Tschirner, Mayumi Suzuki, Alia Ali, Heiko Tiemann, Eiffel Chong, Nadirah Zakariya).

Annika Haas uuris erinevatelt Eesti tuntud inimestelt, mida nad arvavad Lõuna-Aafrikas tegutsenud pressifotograafi Juhan Kuusi dokumentaalfotode näitusest Adamson-Ericu muuseumis, mis on avatud kuni 15.01.2017.

Anna-Kai Tõrs on üle kümne aasta pildistanud reisidel erinevate maade juuksurisalonge.

Reisiajakirjanik ja -fotograaf Silvia Pärmann ning lapitöökunstnik Gled-Airiin Saarso on läbi rännanud kõik Balkani poolsaare riigid.

Loodusfotograaf Vivian Ainsalu on viimastel aastatel hakanud hoopis portreefotograafiks. Seekord on ta modelliks valinud iseenda.

Kunstiteadlane Liis Pählapuu avab Belgia sürrealistliku fotokunstniku Marcel Lefrancq’i (1916-1974) loomingu tagamaid. Kunstniku näitust sai vaadata KUMUs  4.07.-6.11.2016.

Laura Kuusk uuris veebiplatvorm ajapaik.ee eestvedajalt Vahur Puigilt kuidas toimub arhiivides leiduva geograafilist kohamälu sisaldava pildimaterjali korrastamine.

Emilie Toomela kirjutab nähtavatest ja nähtamatutest piiridest Louisa Marie Summeri (Saksamaa) ja Camille Laurelli (Prantsusmaa) ühises fotoprojektis “Piirilkõnnid”, kus kunstnikud jäädvustasid piirilinnade Tallinna ja Narva eesti ja vene rahvusest elanike igapäevaelu.

Briti reisiajakirjanik ja fotograaf Daniel Allen pildistas Tartu linna jõulusära tikutoosikaameraga.

Remo Savisaar selgitab, et hea looduspildi taga on eelkõige kannatlik eeltöö ja oma fototehnika võimaluste põhjalik tundmine.

Fototudeng Martin Buschmann jagab värvikaid muljeid elu esimeselt näituse avamiselt (Laura Kuuse näitus “Flatland” galeriis Positiiv 6.09.-1.10.16).

Kristina Õllek uuris enda magistritöös näituse vaatamisel tekkivate kujutluspiltide teemat. Kunstniku loomingut vahendas Laura Kuusk.

Kunstigriitik ja galerist Triinu Soikmets analüüsib Sohvi Viigi magistritöö näituse “Mälu pildid” põhjal fotograafia ja mälu tähendusi nüüdiskunstis.

Kunstiteadlane Karin Paulus arutleb fotograafia rollist disaini nähtavaks tegemisel. Fotonäited on noore eduka moedisaineri Roberta Eineri  2017. aasta kevad-suvisest kollektsioonist.

Jan Leo Grau on põnev nüüdiskunstnik, kes kasutab oma töödes endaloodud tehnikat neonismi.

Andres Vihterpal räägib, kuidas valmis tema maagiline fotoseeria “Naine Tuli”.

Fotokonkursi Pentaxi aasta portreefoto 2016 võidutööd ja žüriiliikmete kommentaarid.

Tallinna noortenädala fotokonkursi Raamist välja linnaruum 2016 võitjad jagavad oma piltide tekkelugusid.