Berit-Bärbel Rebane “Olematu ilu / Art of Absence”. Näitus galeriis Positiiv 12.-30.10.2020

Avame 12. oktoobril 2020 kell 18-20 galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) Berit-Bärbel Rebase isikunäituse “Olematu ilu” (Art of Absence). Näituse tuumaks on tühjusele ja tühisusele pühendanud altarid ning ausambad Tallinnas, Tartus, Viinis. Urbanistlike ekslemiste käigus on kunstnik püüdnud kinni hetki olnu ja tuleva vahel, milles on peidus nukrus ja salapära. See on kui kaotatud jäsemest jäänud fantoomvalu, tühjuse õõnes külmus. Kulumise ja kadumise, vägivaldse eemaldamise ning loodusjõudude kätetöö. Wabi-sabi esteetika nihete assortii, milles ühinevad ajutisus, kannatus ja tühjus. Vahel on vähem rohkem. Vahel on vähem rohkem kui suudame taluda.

Berit-Bärbel Rebane:”Need nukrad vaikelud puudutasid mind, helisesid samas helistikus ning ei lasknud mul mööduda. Midagi on kontekstist ja reaalsusest välja rebitud. Varastatud, lõhutud, minema uhutud, mõranenud, kulunud, kadunud, ununenud. Õilistatud hetkedele lisaks on näituse osaks fotosid embavad raamid. Paljud neist on päästetud teise käe poodide alumistelt riiulitelt. See on minu mängumaa, kus prügist saab varandus, puudumisest märguand ning igast märgist fantaasiat käivitav juhtlõng.”

Berit-Bärbel Rebane (1985) on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja suhtekorraldust ning Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühisel õppekaval kunstiõpetajaks. Peamisteks meediumiteks on foto, readymade ja installatsioon. Teemadeks loomingulised protsessid, eksistentsiaalsed nullpunktid, sotsiaalsed filtrid, taaskasutus ja taaskäivitumine. Kunstnikul on olnud 9 isikunäitust alates 2017. aastast ja 14 grupinäitust 2016. aastast.

Berit-Bärbel Rebane on ajakirja Positiiv kaasautor alates 2019. aastast. Juulis 2020 esitles kunstnik galeriis Positiiv oma esimest kuraatoriprojekti “Ahastusest ahaani”, mille kontseptsiooni keskmeks olid isiklikest madalseisudest üle saanud loovinimeste edulood. Positiivis 42/2020 kirjutas Berit-Bärbel Rebane oma leidude ja kaotsiläinud ilu filosoofiast loos “Olematu ilu. Hinnates seda, mida pole”:

Näitus “Olematu ilu” on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) 13.-30.10.2020 tööpäevadel kell 12-18, muul ajal kokkuleppel: kristel@positiiv.ee

Lisainfo:
galerist Kristel Schwede, tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee
Berit-Bärbel Rebane, bibifox@tlu.ee