Kristino Rav. Hämarala seniidis / A Blind Spot at the Zenith. 31.10.-17.11.17. Näitus osales EV100 kunstiprogrammis “Sada kunstimaastikku”.

Kristino Ravi näitus “Hämarala seniidis” galeriis Positiiv. Foto: Meeli Laidvee

Kristino Rav’i (s 1987) esimene isikunäitus „Hämarala seniidis” kujutab naise sünnitusjärgsest depressioonist alguse saanud muutuste, arengute ja väljakutsete jada kui teekonda uute tugevusteni. Kunstnik peab oluliseks rasedusjärgse depressiooniga seotud teadmiste, hoiakute ja uskumuste tähelepanu alla seadmist ning nendega seotud stigmade ja tabude ümberlükkamist. Fotolavastusi, keraamikat ja isiklikke esemeid (raamatud) koondava installatiivse näituse ülesehitus on vaatajate suhtes avatud ja kontaktialdis. Näituse helidisaini tegi Juhan Vihterpal.

Kristino Rav on performance´i-kunstnik, kelle töödes on olulisel kohal keha, kestvus, füüsiline ja vaimne pingutus. Ta on lõpetanud skulptuuri eriala Eesti Kunstikadeemias (BA, 2009) ja semiootika magistriõppe Tartu Ülikoolis (2011). Kunstnik on osalenud arvukatel grupinäitustel ja koostööprojektides Baltikumis, erinevates Euroopa riikides, samuti Türgis, Venemaal, Indias ja Kolumbias.

KristinoRav_GaleriiPositiiv_Nov2017