Vivian Ainsalu “Terra incognita”. Näitus galeriis Positiiv 8.-29.07.16

V.Ainsalu_Positiivi galerii_1000x_

Fotol: Vivian Ainsalu portree- ja aktifotod Positiivi galeriis. Modellid Triinu (vasakpoolne foto) ja Pille.

Positiivi galeriis (Roo 21a, Pelgulinn, avatud E-R 12-18) näeb 8.-29. juulini Vivian Ainsalu portreede ja aktifotode näitust “Terra incognita”. Lummavad mustvalged pildid on tehtud peamiselt analoogkaameraga. Vivian Ainsalu portreed ja loodusfotod on võitnud peapreemiaid, auhinnalisi kohti ning tunnustust fotokonkurssidel Eestis ja mujal maailmas. Maailma ühel mainekamal fotokonkursil Sony World Photography Awards’il osalenud portree Triinust valiti kevadel Londonis toimunud näitusele.

Vivian Ainsalu: “End mu kaamera ette usaldanud inimene on minu jaoks terra incognita – tundmatu maa. Valgete kaardistamata aladega salapärane tundmatus, kus võivad laiutada kardetavad lohed või hoopis midagi eriliselt õrna ja kaunist. Kuigi avastusretk mööda näojooni ja kehakumerusi on tundmatuse tõttu esiti heidutav, jääb alati peale lootus näha selle erakordset ilu…”

26. juulil Positiivi galeriis toimuval koolitusel on hea võimalus Vivian Ainsalu loominguga lähemalt tutvuda ja teada saada, kuidas pildistada kirglikke ja salapäraseid portree- ning aktifotosid looduslikus keskkonnas. Vt lisa: positiiv.ee/koolitus/ Vivian Ainsalu (s 1979) on tunnustatud loodus- ja portreefotograaf, kes on pildistamisega tegelenud 20 aastat. Looduse pildistamisega alustanud fotograafil on viimaste aastate hingelähedasemateks teemadeks kujunenud portree- ja aktifoto.